"Srdci neporučíš."

16. listopadu 2017 v 18:55 | patethicteen |  Patetický kecy
Cítím se tak falešně. Tak moc fejk, jako už dlouho ne. Předstírat, že si tě skoro nevšímám, je neskutečně vyčerpávající. Předstírat, že na tebe nemyslím osmdesát procent času, kdy jsem vzhůru. Alespoň že existuje něco, v čem jsem opravdu dobrá. Míjím tě na chodbě a sotva tě pozdravím. Předstírám, že jsem si nevšimla, že jsi vešel do místnosti a než abych se na tebe přímo podívala a vyjádřila ti tak svoji pozornost, hledám tě v pokřiveném odrazu tmavého skla a pokračuji v konverzaci s jinými lidmi.

Problém je, že já vlastně nevím, jak se k tobě mám chovat. Neexistuje žádný objektivní důvod nebo námět (subjektivně jich existují snad stovky), se kterým bych za tebou mohla přijít a jen tak se s tebou bavit jako tehdy. Není to sice tak dávno, ale přijde mi to jako celá věčnost. Jako by se to nikdy nestalo. Navzdory všeobecně známému axiomu o příčinách a následcích se nic neděje. Neexistuje žádný mně známý následek čtvrtečního odpoledne. Byl to jen sen? Halucinace? Co všechno se stalo od té doby? Změnil jsi názor? Prohlédl jsi mé počínání? Nebo možná neprohlédl, myslíš, že jsem odtažitá? Ne, to ne, na to jsi moc chytrý.

Držím se své distancované role zuby nehty. Dokonce se mi povedlo přesvědčit mé okolí, že se s někým vídám, což je vlastně pravda, ale nikdy z toho nic nebude. A to ani přesto, že je to člověk, do kterého by bylo chytré se zamilovat. Přesto, že by to bylo mnohem více společensky akceptovatelné a morálně v pořádku. Přesto, že mě miluje takovou, jaká jsem. Přesto, že dělá všechno správně a že se snaží. Ale, abych použila jednu neskutečně otřepanou frázi, srdci neporučíš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 16. listopadu 2017 v 19:19 | Reagovat

To je tedy pěkně složitá situace :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama